Zbiorniki dwupłaszczowe – oszczędności z zakupu paliwa

Firmy poszukują oszczędności w różnych aspektach prowadzonej działalności. Firmy transportowe oraz zajmujące się logistyką, w których jest rozbudowana flota samochodowa, coraz częściej sięgają po zbiorniki dwupłaszczowe, w tym w szczególności po zbiorniki na benzynę i olej napędowy, dzięki którym mogą nabywać paliwo w cenach hurtowych, aby następnie je wykorzystać zgodnie z wewnętrznym zapotrzebowaniem. Pojawia się jednak pytanie, jakie cechy powinien posiadać dobry zbiornik dwupłaszczowy, aby zaspokajał wszelkie oczekiwania firm.

Dobry zbiornik dwupłaszczowy czyli jaki?


Najmniejsze zbiorniki na benzynę, jakie są dostępne na rynku, to zbiorniki o pojemności poniżej 1000 litrów. Bardzo często takie pojemniki nie są wyposażone w dodatkowe systemy, usprawniające wewnętrzne wykorzystanie czy dystrybucję benzyny. Zbiorniki dwupłaszczowe muszą spełniać normę PN EN 13 341 i w wielu przypadkach znajdują się pod dozorem Urzędu Nadzoru Technicznego. Większe zbiorniki posiadają liczne rozwiązania, o których doborze decyduje klient na etapie zamawiania zbiornika. Jego maksymalna pojemność sięga 10 000 litrów, przy czym w większych zbiornikach można dobrać odpowiedni system zarządzania czy rodzaj silnika (analogowy, mechaniczny czy cyfrowy).

Ważne stają się także rozwiązania, jakie wykorzystuje się w celu zapewnienia bezpiecznego wykorzystywania zbiorników. Sam system działania dwupłaszczowego jest gwarancją bezpieczeństwa pracy, do tego może dochodzić nowoczesna konstrukcja, pozwalająca na czyszczenie zbiornika bez konieczności jego rozbierania. Z kolei od zewnątrz bezpieczeństwo zapewniają specjalne zamknięcia klapy czy dodatkowe rozwiązania, jak np. specjalna drabina w zbiornikach o bardzo dużej pojemności. W mniejszych pojemnikach taką funkcję może pełnić właz rewizyjny oraz zamykane na kłódkę drzwi do zbiornika.

Gwarancja szczelności


Duże znaczenie przy wyborze zbiornika dwupłaszczowego na benzynę są gwarancje, jakich udziela producent. Pierwsza z nich to dziesięcioletnia zazwyczaj gwarancja na szczelność zbiornika, druga to kilkuletnia (zwykle dwuletnia) gwarancja na wszelkie komponenty, wchodzące w skład systemu do przepompowywania paliwa czy benzyny. Dużym atutem zbiorników jest dość szybka praca pompy paliwowej – w zależności od wybranego zbiornika w ciągu minuty można przepompować od 60 do 90 litrów paliwa. Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów sprawia, że niektóre z nich nie wymagają dodatkowych nakładów na konserwację. System połączonych czujników oraz sond pozwalają na większą kontrolę nad bezpiecznym użytkowaniem zbiornika.

Odwiedż stronę producenta Schoeller Allibert – Zbiorniki dwupłaszczowe