Pojemniki i kontenery IBC – zakres oferty

Pojemniki i kontenery ibc stanowią jeden z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. Zapewniają właściwy transport i przewóz płynnych ładunków i dają możliwość ograniczenia kosztów działań logistycznych oraz pracy ludzi, ponieważ może je szybko składać już jedna osoba. Stanowi to znaczne udogodnienie w codziennym załadunku płynnych towarów i ich przewozie.

Pojemniki i palety o przeznaczeniu przemysłowym i transportowym – charakterystyka

Tego typu produkty są wytrzymałe i charakteryzuje je wysoka higiena. Po złożeniu dają możliwość zaoszczędzenia nawet do 60% powierzchni po złożeniu. Zbiorniki ibc są uważane za jedne z najbardziej wytrzymałych i solidnych produktów na rynku.

Rozmiary i rodzaje pojemników i zbiorników o przeznaczeniu przemysłowym i do transportu

Zbiorniki ibc mają różnorodne rozmiary. Większy z nich (CL285) posiada wymiary zewnętrzne 1155x1155x1132 mm i waży niespełna 89 kg i może pomieścić do 1060 litrów ładunku. Zaletą jest fakt, że po pojemnik ma jedynie 450 mm wysokości, co w znaczący sposób pozwala zmniejszyć koszty transportu wielu pustych pojemników do punktu ich załadunku.

Materiały, z jakich są zbudowane pojemniki paletowe ibc

Pojemniki zostały zbudowane z materiałów, które w kontakcie z pożywieniem nie tracą swoich właściwości. Pojemniki paletowe ibc pozwalają, dzięki temu zadbać również o bezpieczeństwo transportowanej żywności. Nie posiadają, co istotne, Bisfenolu A, a ich innowacyjne, delikatnie powierzchnie i konstrukcja zapobiegająca zatrzymywaniu wody powoduje, że przewożone w nich płyny są całkowicie bezpieczne w trakcie transportu. W pokrywie zbiorników ibc znajdują się specjalne plomby, które zabezpieczają przed ingerencją osób nieupoważnionych, co stanowi dodatkową formę ochrony. Pozwala to także skutecznie uchronić przewożone materiały przez zabrudzeniami. To wszystko powoduje, że zbiorniki ibc produkcji Schoeller Allibert spełniają wszystkie normy dotyczące paletopojemników.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak pojemniki ibc zapewniają możliwość bezpiecznego transportowania produktów płynnych na różnorodnych trasach, także drogą morską i szynową. To innowacja na rynku, wyróżniająca się również wygodą zastosowania na co dzień. Pojemniki może złożyć jedna osoba, co znacząco ogranicza zakres prac i pozwala szybko i sprawnie się nimi zajmować.