Zakup samochodu używanego – fachowa kontrola jego stanu w warsztacie

Niewiele osób może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu. Większość szuka dla siebie auta na rynku wtórnym. W tym przypadku podjęcie decyzji bywa trudne, ponieważ rzadko mamy 100% pewność, że informacje o stanie technicznym pojazdu są wiarygodne. Warto więc samochód poddać kontroli w profesjonalnym warsztacie.

Kontrola przez profesjonalistę w Effect Serwis – obiektywna ocena

Przed zakupem samochodu mamy prawo do sprawdzenia jego stanu technicznego w wybranym przez siebie warsztacie. Oczywiście musimy pokryć koszty kontroli, ale warto to zrobić by uniknąć przykrych niespodzianek. Samochód, którego zakup rozważamy, warto sprawdzić w profesjonalnym serwisie z choćby dwóch powodów:

  • dla obiektywnej oceny;
  • dla rzetelnej oraz fachowej kontroli jego stanu technicznego.

Obiektywna ocena profesjonalisty pomoże nam podjąć decyzję. Często do zakupu podchodzimy zbyt emocjonalnie, co sprawia, że możemy nie zwrócić uwagi na ważne mankamenty. Nie wszystko też jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić podczas wstępnego oglądania samochodu czy jazdy próbnej.

Effect Serwis – profesjonalna ocena stanu technicznego

Specjaliści z Effectu Serwis dysponują odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, więc w sposób profesjonalny sprawdzą stan techniczny pojazdu. Doskonale znają słabe punkty poszczególnych modeli samochodów, które należy sprawdzić w pierwszej kolejności.

Ponadto dysponują najnowszej generacji sprzętem diagnostycznym, w tym do diagnostyki komputerowej samochodów wszystkich marek, więc można skorzystać z ich usług niezależnie od modelu samochodu, którego chcemy kupić. Sprawdzą również autentyczny przebieg samochodu, co jest bardzo ważne w przypadku zakupu używanego auta. Nie rzadko samochody mają cofane liczniki przed sprzedażą, więc warto to sprawdzić przez zakupem.

Nowoczesny serwis z rezerwacją online

Serwis samochodowy podążający z duchem czasu jest bardzo wygodny i znacznie ułatwiający komunikację. Bez wychodzenia z domu można zarezerwować termin. To duża oszczędność czasu. Effect Serwis prowadzi również swoją stronę w mediach społecznościowych (Facebook), co również ułatwia z nimi kontakt i pokazuje, ile osób im zaufało.

Dobry warsztat samochodowy jest dzisiaj na wagę złota. Samochody są coraz więcej przeładowane elektroniką, co utrudnia ich naprawę we własnym zakresie. Daje to też większe pole do różnego typu oszust, jakich dopuszczają się niektórzy mechanicy, którzy bazują na niewiedzy klientów czy braku dostępu do profesjonalnego sprzętu i zawyżają koszty naprawy.